Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 380
Rozmiar 0,5 MB
Data premiery: 2013-10-10
Tytuł: Delta Wenus
Autor: Nin Anais
Tłumacz: Dutkiewicz Mieczysław
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 380
Data premiery: 2013-10-10
Rok wydania: 2013
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13790295

Opis

Literacka i zmysłowa uczta. (ze słowa wstępnego) anaïs nin była jedną z pierwszych piszących kobiet, Delta Wenus Pobierz które przełamały tabu kobiecej seksualności.. . Uczestniczyła w życiu artystycznej bohemy paryża. W latach 20. „the new york times book review” odkrywcze, wyrafinowane, wysoce eleganckie i nieprzyzwoite. I 30.

Słynna jest historia trójkąta miłosnego między anaïs Delta Wenus Pobierz i poznanymi w 1931 roku w paryżu henrym millerem i jego żoną june. „wprost” nin pisała je [opowiadania] w latach 40. Bada przestrzeń, która do tej pory była domeną pisarzy, nie pisarek; przywołuje esencję kobiecej seksualności. Do dziś w ogóle się nie zestarzały. […] kobiety, myślałam, są bardziej skłonne łączyć seks z emocjami, z miłością i wybrać sobie raczej jednego mężczyznę, niż decydować się na częstą zmianę partnerów. „delta wenus” anaïs nin to przełomowa antologia opowiadań erotycznych. „cosmopolitan” anaïs nin (1913–1977) – francuska pisarka.

Zdałam już sobie sprawę z różnicy, jaka istnieje pomiędzy męskim a kobiecym sposobem traktowania seksu. Świat stworzony przez nin jest wytworny i magiczny, a zamieszkujący go bohaterowie jej wyobraźni są targani najbardziej uniwersalnymi namiętnościami. Jest więc węgierski niebieski ptak, uwodzący zamożne kobiety i ulatniający się następnie z ich pieniędzmi; tajemnicza kobieta, skrywająca twarz za woalką, która wybiera swoje ofiary w restauracji i wykorzystuje; jest też paryska modystka matylda, która postanawia porzucić Delta Wenus Pobierz męża dla opiumowych nocy w peru… wówczas gdy wszyscy pisaliśmy erotyki po dolarze za stronę, uświadomiłam sobie, że od wieków mieliśmy tylko jeden model tego gatunku literackiego – utwory pisane przez mężczyzn. Wiedziałam, jak odmienne są dosadność henry’ego millera i moja zagadkowość – jego humorystyczne […] spojrzenie na seks i moje poetyckie opisy scen seksualnych. Nin wyczarowuje w niej błyskotliwą kaskadę seksualnych doznań, tworząc własny i niepowtarzalny „język zmysłów”. Ale jednak – mimo iż postawa kobiet wobec seksu różni się tak bardzo od postawy mężczyzn – nie nauczyłyśmy się jeszcze, jak o tym pisać. krystyna kofta,  anaïs nin zachwyca mężczyzn i inspiruje kobiety, pełna przekory czerpie z życia garściami, opisując je z artyzmem i zuchwałością.

zanim erotycznym fenomenem wydawniczym stało się „pięćdziesiąt twarzy greya”, anaïs nin w sposób odważny i błyskotliwy obnażała kobiecą seksualność.

Niemiecki. Konwersacje bez tajemnic
Wiolonczelista z Sarajewa
Najpiękniejsza dziewczyna w mieście
Chcę Cię usłyszeć
Arabska saga. Tom 5. Arabska krucjata
Mistrz i Małgorzata
Ostatni Don
Jeden dzień
Znikniety
Kto to może być o tej porze?
Rodzina Casteel. Tom 2. Mroczny anioł
Obudzić szczęście