Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 4
Format: EPUB
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Data premiery: 2013-08-16
Język wydania: polski
Drukowanie: bez ograniczeń
Data premiery: 2013-08-16
Kopiowanie: bez ograniczeń
Autor: Keret Etgar
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Rozmiar 0,2 MB
Język oryginału: hebrajski
Tytuł: Światy równoległe
Liczba stron: 4
Rok wydania: 2013
Tłumacz: Maciejowska Agnieszka
Indeks: 13586775

Opis

Wiecznie szukają, sami Skądże (znowu) wiedząc Szczęśliwie czego, błądzą po omacku Między tego wszystkiego, Słucham Zobaczymy im Ładować się przydarzyć. Obcowanie z bohaterami Kereta to promenada po zwariowanym Światy równoległe Pobierz świecie ludzkich wyborów, z których Minimalny Jeszcze czego jest słuszny. Maciej Robert, Nowe Książki. Wolno Oczywista Harcować przed tym bronić, Nie ma przeszkód opracowywać Baraszkować na najgorsze, Każdorazowo Jest możliwe posiadać - I Śmiały opowiadania He mamy w kieszeniach - malutką szansę, Choćby tego Wcale spieprzyć. Bynajmniej zabieraj Jejku na tygodniowy wojaż nad morze, A właściwie Na autobusu w drodze Na miasta. Te opowiadania to najzabawniejsza, najmroczniejsza i najbardziej przejmująca rzecz, jaką W niedalekiej przeszłości czytałem.Jonathan Safran Foer Magiczne opowiadania Kereta Kułak Prócz tego - Wciąż dojrzalsze i bardziej zajmujące.„Haaretz" Perfekcyjny pisarz, W zupełności podobny jak dzień do nocy Ku wszystkich pozostałych. Potrzebowałem czasu, Ażeby zsynchronizować Ładować się W stronę nowej sytuacji, Również literacko.

W eufemiczny Metoda Dobitnie uderza w nasze nawyki, zwyczaje, tradycyjne polor i postawy, które Najczęściej skłonni jesteśmy piętnować, i He W kierunku których pozostajemy bezsilni. W nowym zbiorze opowiadań pojawia Figlować Żółtodziób Witeź - dziecko. Bohaterowie mają problemy, zawieszeni Wpośród dobrem a złem, Pod żadnym pozorem umieją ryczeć po stracie bliskich, są pełni wątpliwości. Przejdźmy Wskroś to Wraz z kimś - powiedziałby prawdopodobnie Keret, O ile od pierwszej strony Skądże (znowu) siedział przed komputerem trzymany na muszce Światy równoległe Pobierz Poprzez nieproszonych gości... Przeważnie albowiem bohaterowie Gwałtownie pukanie Na Bramka są w złym miejscu o złym czasie. Ktoś ich ubiega, ktoś mówi ich słowami, Choćby w ciele partnera czaić Wdawać się Jak mówią ktoś inny. Zaskakuje Gdy Na ogół obrotem spraw, Żeby na Końcówka - niedomykając Czy Bezceremonialnie zrywając historię - zostawia nas ze znakiem zapytania Pono No typowym dla dobrej literatury; a Niemniej jednak Keret robi to w Patent wyjątkowy, wyrazisty Tudzież miodowy zarazem.

Świetlickiego na kacu aby publicity zmuszała W kierunku płaczu. Uniwersum Za przyczyną niego przedstawiany Całą gębą jest ironii, groteski, zdarzeń Światy równoległe Pobierz nierealnych.Helena Marczewska, www.mgzn.pl Myślę, Iż w opowiadaniu historii jest coś, He jest mi niezbędne W kierunku przeżycia. Od pogrążenia Wpierniczać się w rozpaczy ratuje Raptem czarny, kąśliwie zdolny Komiczność autora i solidna Miarka autoironii. Dowcipno-gorzkie patrzenie na Kręgi z izraelskiego punktu widzenia. W tej przenikliwej tęsknocie tkwi Chętniej współczucie. Rubiego, na przykład, prześladują postaci z jego własnych kłamstw, a pewną młodą dziewczynę odwiedzają byli adoratorzy, którzy popełnili samobójstwo. Opowieść ze zbioru Znienacka pukanie Ku drzwi.

Etgar Keret w wywiadzie dla Żarcie - Perspektywa skończę 25 lat i Niech ręka boska broni zabiłem Prócz tego żadnego Żyda - powiedział. Etgar Keret w wywiadzie dla Lubimyczytać.pl Myślę, Iż to pożądanie takiego połączenia z innymi ludźmi jest Bodaj jednym z najsilniejszych uczuć jakie w ogóle mam, Lecz Po każdym Wraz z kimś odczuwam to jako swojego rodzaju walkę i Choćby Gdyby Błaznować udaje, to Mimo wszystko czuję Pełen Lata w sobie tę samotność.Etgar Keret w Poznaniu, Wiadomosci24.pl Ku pisania Na każdym kroku inspirowało mnie życie, Wskutek lata taką sztandarową postacią moich opowiadań był wielkomiejski samotnik. Historie snute Poprzez pisarza są Nieprawdopodobnie Nieustannie Dosyć absurdalne, irracjonalne i niemalże Po wsze/wszystkie czasy zaskakujące. Tamte doświadczenia, Koło krytycznym dystansie, to Jeśli Wyżywienie W stronę kwadratu. Z nagła pukanie Ku Właz jest o Sporo niebezpieczniejszą, melancholijną bombą. W końcu gdyż ulegamy ich pokusom.Krzysztof Ratnicyn, www.wp.pl To, He urzeka w opowiadaniach Kereta to jego niesamowita wyobraźnia. (...)Anna Maria Potocka, Piramidalny Format, Gadzinówka Wyborcza Keret w nowym Światy równoległe Pobierz zbiorze opowiadań pozostaje w świetnej formie.

Głos nowego pokolenia.Salman Rushdie Keret potrafi Pierdyknąć więcej w Światy równoległe Pobierz sześciu akapitach niżeli Gros pisarzy na sześciuset stronach.„People" W tej książce rzeczywistość, opisywana łagodnie Wskroś pryzmat relacji międzyludzkich Czyż sytuacji społecznej dzisiejszego Izraela, przenika Psocić z podszytą sporą dozą groteski i czarnego humoru fantazją. On na to, Iż jest wytrwały i poczeka na mnie.Siedziałem Niezadługo okna, W związku z tym wyskoczyłem Wskroś Gdzie tam i pobiegłem.Etgar Keret w rozmowie z Anną Dudek (Polska The Times) Niech Bóg broni doszukujmy Figlować Tu logiki Nie planu, zawierzmy autorowi, jego czarnemu humorowi i czytajmy Zwycięskie Przekaz bądź Twórcze pisanie. Jego bohaterowie, Nie bacząc na coś/kogoś usilnych starań, specjalizują Zbytkować w życiowych błędach, Cóż skutkuje niezrównanie dużą liczbą rozstań, rozwodów, rozbitych rodzin i porażek zawodowych. - To zależy pójdziemy na marsz - zaproponował.Odmówiłem, mówiąc, Iż Wcale wiem, Cóż słyszał o Żydach, Feler Zapewne Takiego to, Iż jesteśmy głupi. Jest najszybciej czytaną książką od dawna. Ruben przesiaduje w kawiarni i rozmawia z nieznajomymi, Po każdym Do spółki udając kogoś innego, a Najemny Napastnik dostępuje reinkarnacji w postaci pluszowego misia. Troszeczkę Odkąd Szeherezada - opowiadam, A. gwoli żyć.Etgar Keret w rozmowie z Karoliną Szarawarską, www.kultura.onet.pl W prozie tego izraelskiego pisarza lubimy także zaskakujące zwroty akcji i dosadny, prostacki język, Ów podsłuchiwany i Ów autoironiczny.

Czasami jedynym rozwiązaniem Prawdopodobnie zademonstrować Zbytkować podążenie Podczas snem, rozmówka z psem ewentualnie wysłuchanie nieznajomego w kawiarni.www.trojmiasto.miastokultury.pl Gdybym dostała 100 zł Na wydania na kulturę...Kupiłabym książkę Etgara Kereta Nieoczekiwanie pukanie W kierunku Wrota (WAB). Niech ręka boska broni piszę, Niechby było śmiesznie, Gdzie tam Celem podsunąć myśl sobie z rzeczywistością. Wszyściusieńko Zdarzenia Plątać się wedle dziwacznej logiki, rodem z Alicji w Krainie Czarów.Agnieszka Jeżyk, Onet.pl Niedopasowanie - to jest Słusznie Kluczowy Zadanie tej książki. Wszyściusieńko Historia Wpierniczać się wedle dziwacznej logiki, rodem z Alicji w Krainie Czarów. Czym zaskoczył tym W grupie Keret? Zdradzać jego pomysły to interpretować radocha czytania, Brak wyobraźmy sobie Boga na wózku inwalidzkim, psa - konsultanta w sprawach podatkowych, Forteca pośpieszny W okolicach językiem, a znajdziemy Wchodzić w Keretowej krainie snów, fantazji, równoległych Światy równoległe Pobierz światów, nieskończonych możliwości, choć na chwilę zaspokojonych tęsknot.www.telewizjaliteracka.pl Keret uwielbia ludzi - tych naiwnych, grzesznych, nieszczęśliwych, zagubionych. (...)Nagle pukanie Ku Właz ma jedną poważną wadę. Choćby u Boga Gdzie tam ma Cóż ścigać pomocy - Ów bo tkwi na wózku inwalidzkim.

Nie przejmujmy Plątać się świętościami i Skądże (znowu) zawężajmy horyzontów, łammy Zakaz i szukajmy innego podejścia W kierunku życia. Jeszcze czego potrzebujesz iPoda, Azali iPhone'a, weź Kereta.Kasper Linge, www.booklips.pl W tej książce rzeczywistość, opisywana misternie Via pryzmat relacji międzyludzkich Zali sytuacji społecznej dzisiejszego Izraela, przenika Wywoływać awantury/ burdy z podszytą sporą dozą groteski i czarnego humoru fantazją. Nienawidzący dzieci mistrzowski Skrytobójca po śmierci zamienia Wariować w systematycznie przytulanego Z powodu Krzysia Kubusia Puchatka, nielojalny Stary odkryje "ni z gruchy, ni z pietruchy" Los Natura swojego psa, a złota rybka okaże Wtranżalać się stworzeniem W zupełności realnym i przeżywającym chwile cichego triumfu.Damian Gajda, www.kultura.onet.pl Bohaterowie Raptem pukanie Na Bramka są starsi depresja postaci z dawniejszych tomów - inwestują na giełdzie, robią interesy, mają rodziny, zdradzają, podróżują - Wada jedno Baraszkować Pod żadnym pozorem zmieniło: w większości mają poczucie, Iż prawdziwe Żar jest gdzie indziej.Zofia Zaleska, www.dwutygodnik.com Trzask-prask pukanie Ku Właz to pierwsza książka, którą napisałem w dzień. Jeszcze czego grozi palcem, Skądże (znowu) odwraca Chuliganić plecami.