Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 18
Rozmiar 0,2 MB
Data premiery: 2013-08-14
Tytuł: Ostatnio akurat mi staje
Autor: Keret Etgar
Tłumacz: Maciejowska Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: hebrajski
Liczba stron: 18
Data premiery: 2013-08-14
Rok wydania: 2013
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13570057

Opis

Dowcipno-gorzkie patrzenie na świat Ostatnio akurat mi staje Pobierz z izraelskiego punktu widzenia. - może pójdziemy na spacer - zaproponował.odmówiłem, mówiąc, że nie wiem, co słyszał o żydach, ale chyba nie to, że jesteśmy głupi. Wszystko dzieje się wedle dziwacznej logiki, rodem z alicji w krainie czarów. Świetlickiego na kacu byle reklama zmuszała do płaczu. opowiadanie ze zbioru nagle pukanie do drzwi. Nie zabieraj jej na tygodniowy wyjazd nad morze, raczej do autobusu w drodze do miasta. Zaskakuje jak zwykle obrotem spraw, aby na koniec - niedomykając albo wręcz zrywając historię - zostawia nas ze znakiem zapytania niby tak typowym dla dobrej literatury; a jednak keret robi to w sposób wyjątkowy, dosadny oraz uroczy zarazem.

Jego bohaterowie, mimo usilnych starań, specjalizują się w życiowych błędach, co skutkuje ponadprzeciętnie dużą liczbą rozstań, rozwodów, rozbitych rodzin i porażek zawodowych. Rubiego, na przykład, prześladują postaci z jego własnych kłamstw, a pewną młodą dziewczynę odwiedzają byli adoratorzy, którzy popełnili samobójstwo. Obcowanie z bohaterami kereta to spacer po zwariowanym świecie ludzkich wyborów, z których żaden nie jest słuszny. W nowym zbiorze opowiadań pojawia się nowy bohater - dziecko. (...)anna maria potocka, duży format, gazeta wyborcza keret w nowym zbiorze opowiadań pozostaje w świetnej formie. Zazwyczaj bowiem bohaterowie nagle pukanie do drzwi są w złym miejscu o złym czasie. W zawoalowany sposób mocno uderza w nasze nawyki, zwyczaje, tradycyjne wychowanie i postawy, które przeważnie skłonni jesteśmy piętnować, Ostatnio akurat mi staje Pobierz i co do których pozostajemy bezsilni.

Można oczywiście się przed tym bronić, można przygotowywać się na najgorsze, zawsze można mieć - jak bohater opowiadania co mamy w kieszeniach - malutką szansę, żeby tego nie spieprzyć. Od pogrążenia się w rozpaczy ratuje tylko czarny, jadowicie inteligentny humor autora i solidna dawka autoironii. Nie potrzebujesz ipoda, czy iphone'a, weź kereta.kasper linge w tej książce rzeczywistość, opisywana subtelnie przez pryzmat relacji międzyludzkich czy sytuacji społecznej dzisiejszego izraela, przenika się z podszytą sporą dozą groteski i czarnego humoru fantazją. (...)nagle pukanie do drzwi ma jedną poważną wadę. Etgar keret w wywiadzie dla lubimyczytać myślę, że to pragnienie takiego połączenia z innymi ludźmi jest prawdopodobnie jednym z najsilniejszych uczuć jakie w ogóle mam, ale za każdym razem odczuwam to jako swojego rodzaju walkę i nawet jeśli się udaje, to jednak czuję cały czas w sobie tę samotność.etgar keret w poznaniu do Ostatnio akurat mi staje Pobierz pisania zawsze inspirowało mnie życie, przez lata taką sztandarową postacią moich opowiadań był wielkomiejski samotnik. Bohaterowie mają problemy, zawieszeni pomiędzy dobrem a złem, nie umieją płakać po stracie bliskich, są pełni wątpliwości. Etgar keret w wywiadzie dla papu - jutro skończę 25 lat i nie zabiłem jeszcze żadnego żyda - powiedział.

Trochę jak szeherezada - opowiadam, żeby żyć.etgar keret Ostatnio akurat mi staje Pobierz w rozmowie z karoliną szarawarską keret uwielbia ludzi - tych naiwnych, grzesznych, nieszczęśliwych, zagubionych. Nie grozi palcem, nie odwraca się plecami. Ktoś ich ubiega, ktoś mówi ich słowami, nawet w ciele partnera czaić się może ktoś inny. Głos nowego pokolenia.salman rushdie keret potrafi powiedzieć więcej w sześciu akapitach niż większość pisarzy na sześciuset stronach.„people" w tej książce rzeczywistość, opisywana subtelnie przez pryzmat relacji międzyludzkich czy sytuacji społecznej dzisiejszego izraela, przenika się z podszytą sporą dozą groteski i czarnego humoru fantazją. Świat przez niego przedstawiany pełen jest ironii, groteski, zdarzeń nierealnych.helena marczewska myślę, że w opowiadaniu historii jest coś, co jest mi niezbędne do przeżycia. Historie snute przez pisarza są bardzo często całkiem absurdalne, irracjonalne i niemalże zawsze zaskakujące. Wiecznie szukają, sami nie wiedząc dobrze czego, błądzą po omacku wśród tego wszystkiego, co może im się przydarzyć.

Wszystko dzieje się wedle dziwacznej logiki, rodem z alicji w krainie czarów.agnieszka jeżyk niedopasowanie - to jest właściwie główny temat tej książki. Potrzebowałem czasu, aby przystosować się do nowej sytuacji, także literacko. Jest najszybciej czytaną książką od dawna. Tamte doświadczenia, przy krytycznym dystansie, to jak życie do kwadratu. Nienawidzący dzieci zawodowy morderca po śmierci zamienia się w nieustannie przytulanego przez krzysia kubusia puchatka, niewierny mąż odkryje nagle nieznane oblicze swojego psa, a złota rybka okaże się stworzeniem całkiem realnym i przeżywającym chwile cichego triumfu.damian gajda bohaterowie nagle pukanie do drzwi są starsi niż postaci z dawniejszych tomów - inwestują na giełdzie, robią interesy, mają rodziny, zdradzają, podróżują - ale jedno się nie zmieniło: w większości mają poczucie, że prawdziwe życie jest gdzie indziej.zofia zaleska nagle pukanie do drzwi to pierwsza książka, którą napisałem w dzień. W końcu bowiem ulegamy ich pokusom.krzysztof ratnicyn to, co urzeka w opowiadaniach kereta to jego niesamowita wyobraźnia. Maciej Ostatnio akurat mi staje Pobierz robert, nowe książki .

W tej przenikliwej tęsknocie tkwi raczej współczucie. Nagle pukanie do drzwi jest o wiele niebezpieczniejszą, melancholijną bombą. Ruben przesiaduje w kawiarni i rozmawia z nieznajomymi, za każdym Ostatnio akurat mi staje Pobierz razem udając kogoś innego, a płatny morderca dostępuje reinkarnacji w postaci pluszowego misia. Przejdźmy przez to razem - powiedziałby pewnie keret, gdyby od pierwszej strony nie siedział przed komputerem trzymany na muszce przez nieproszonych gości... Te opowiadania to najzabawniejsza, najmroczniejsza i najbardziej przejmująca rzecz, jaką ostatnio czytałem.jonathan safran foer magiczne opowiadania kereta raz jeszcze - jeszcze dojrzalsze i bardziej zajmujące.„haaretz" rewelacyjny pisarz, zupełnie niepodobny do wszystkich pozostałych. Nawet u boga nie ma co szukać pomocy - ten bowiem tkwi na wózku inwalidzkim.. Nie piszę, żeby było śmiesznie, ale żeby poradzić sobie z rzeczywistością.

On na to, że jest cierpliwy i poczeka na mnie.siedziałem blisko okna, więc wyskoczyłem przez nie i pobiegłem.etgar keret w rozmowie z anną dudek (polska the times) gdybym dostała 100 zł do wydania na kulturę...kupiłabym książkę etgara kereta nagle pukanie do drzwi (wab).

Złota skóra
Czarny obelisk
Gówno się pali
Więzy ciała
Hrabia Monte Christo. Tom 3
Snoby
Do zobaczenia w Paryżu
Śmierć urzędnika
Boginie z Zitkovej
Opowieści nadzwyczajne
Kobiety Maorysów
Uczciwa oszustka