Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Witanet
Liczba stron: 61
Rozmiar 1,4 MB
Data premiery: 2013-08-14
Tytuł: Religie w wybranych państwach Afryki
Autor: Pietrasik Kamil
Wydawnictwo: Witanet
Język wydania: polski
Liczba stron: 61
Data premiery: 2013-08-14
Rok wydania: 2013
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13563639

Opis

Książka zawiera także autorskie zdjęcia ze świętych miejsc dla muzułmanów i chrześcijan z dwóch muzułmańskich państw: tunezji i egiptu, jeszcze za kadencji prezydentów kolejno: abidina ben aliego i hosniego mubaraka. . W sferę zainteresowań naukowych autora wchodzą także zagadnienia związane z fundamentalizmem islamskim oraz rola i sytuacja religii na terytoriach dotkniętych konfliktami i wojnami a także relacje religijne na kaukazie północnym. w dzisiejszych czasach religia odgrywa dość dużą rolę w życiu każdego człowieka. Antagonizm między islamem a chrześcijaństwem jest zauważalny nie tylko na kontynencie europejskim, azjatyckim, ale także na „czarnym lądzie”. Kamil pietrasik jest doktorantem w wyższej szkole studiów międzynarodowych w łodzi, uczestnikiem kilku konferencji naukowych m.in. Nie tylko między wyznawcami dwóch największych monoteistycznych religii na świecie, ale także Religie w wybranych państwach Afryki Pobierz innych nieco mniejszych religii tj.

W rpa, somalii czy sudanie. Konferencji międzynarodowej „my voice for europe”, która odbyła się w łodzi w lipcu 2011r. Religie w wybranych państwach Afryki Pobierz Nie są to dość powszechnie znane religie w polsce, jednakże i one przyczyniają się do kształtowania życia codziennego w państwach afrykańskich. Oraz „wyzwania i problemy współczesnych stosunków międzynarodowych”, która również odbyła się w łodzi, 14 marca 2013r.. Książka ma na celu opisania i przedstawienia czytelnikowi relacji między wyznawcami, jakie panują w konkretnych państwach afryki m.in. Obecnie autor zajmuje się szeroko rozumianą problematyką czeczeńską a także uchodźcami czeczeńskimi przebywającymi na terenie rzeczpospolitej polskiej. Obecnie kontynent afrykański jest w połowie islamski a w połowie chrześcijański.

Właśnie między tymi religiami najczęściej dochodzi do wszelkich konfliktów np. W nigerii, etiopii czy egipcie. Świadków jehowy czy hinduizmu, jednak nim zaprezentowano relacje międzyreligijne, zapoznano czytelnika z definicjami takich religii jak m.in.: bahaizm, jazydyzm czy sufizm.

Pod prąd
Oblicza otyłości. Interdyscyplinarne ujęcie
Wkurzam salon
Wyspy greckie
Dyskurs antropologiczny w pisarstwie Josepha Conrada
Uprość sobie życie
Śmierć samobójcza
Muzyka i my. O różnych przejawach wpływu muzyki na człowieka
Między Habsburgami a Hohenzollernami. Rywalizacja niemiecko-austro-węgierska w okresie I wojny światowej a odbudowa państwa polskiego
Wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej
Moralność i profesjonalizm
Bajki rymowane w biblioterapii