Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Liczba stron: 50
Rozmiar 1,8 MB
Data premiery: 2013-01-15
Tytuł: Modra Kaliope
Autor: Samsonowicz Arnold
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Język wydania: polski
Liczba stron: 50
Data premiery: 2013-01-15
Rok wydania: 2012
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 12638628

Opis

Autor to niezmordowany podróżnik do agnetendorf, gdzie doświadcza hauptmannowskiej inspiracji: misjaśnieżnegenyprężnew końcu kapitanowie sąmostek kapitański grań... Dobrze się składa, że w roku hauptmanna ogłoszonym 5 stycznia 2012 r. obecny tomik złożony jest z paru istotnych Modra Kaliope Pobierz cykli pamięciowo-wspomnieniowych, liryki okraszonej metaforą mitologiczną, hauptmannowskich i karkonoskich admiracji. Paweł tagastowicz .. Pierwsze strofy zapowiadają jedyną w swoim rodzaju podróż po szlakach percepcji. Przed czytelnikiem otwierają się horyzonty bez dna i szczytu. W 1999 r.).

W tytułowym wierszu modra kaliope autor oddaje hołd śląskiej poetce annie wernerowej (zm. O wysokiej klasie poety świadczy fakt, że jego twórczość nie bazuje na zapożyczeniach. Modra kaliope w swej różnorodności osobowej (jako całość), tudzież częściowo anonimowej (cykle) wyłania Modra Kaliope Pobierz nam wartości kontrowersyjne i zdecydowanie etyczne. charakterystyczną cechą twórczości arnolda samsonowicza jest to, że nie zaspokajają go proste rozwiązania. Wiele z tych utworów stanowi efekt wieloletnich przemyśleń, przegrzebywania wyobraźni, które w najdoskonalszy sposób mogłyby oddać przeżycia autora. To poezja głęboka w swej treści, a przy tym niebywała kompozycyjnie. W karkonoszach ukazuje się w całości cykl tych niepokojących ducha fascynacji.

Tu nie można mówić o poezji „na skróty”. Wszak poezja i osobowość anny wernerowej wpłynęły znacząco na rozwój twórczy krakowskiego poety. To prekursor, który wyznacza szlaki do wędrówki. Autor oddaje czytelnikowi kolejny tomik, a wraz z nim moc twórczej energii. Ona rzuca wyzwania, wprowadza niepokój umysłu, nadaje słowom niezwykłe alegoryczne barwy, których znaczenie wydawać by się mogło oczywiste. Samsonowicz uczy pokory twórczej.

Jesienią najtrudniej iść środkiem dnia
Monologi umarłych
Wiersze poświęcone historii życia Epsteina
Co oczy widzą i co serce czuje
Budzić nadzieję
Świadomość przemijania
Maszkarony o szalonym. Wiersze dla wybitnie wrażliwych psychicznie
Horyzont zdarzeń
Ułomki
Imponderabilia
Samosiew
Krzyk nocy