Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 384
Rozmiar 33,5 MB
Data premiery: 2012-05-21
Tytuł: Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów
Autor: Włodek Ludwika
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Liczba stron: 384
Data premiery: 2012-05-21
Rok wydania: 2012
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11426936

Opis

takiej książki o jarosławie iwaszkiewiczu jeszcze nie było! wydawać by się mogło, że wybitny pisarz nie skrywa przed nami już żadnych tajemnic. Ksiażka jest bardzo ciekawa i z pewnością godna polecenia. Opowieść o rodzinie iwaszkiewiczów jest z tego punktu widzenia wyjątkowa. Autorka Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów Pobierz bardzo interesująco i z lekką dozą humoru opisała losy rodziny iwaszkiewiczów. Napisała ją prawnuczka pisarza, ludwika włodek. Polecam.. Ludwika włodek - prawnuczka jarosława i anny iwaszkiewiczów, dziennikarka "gazety wyborczej", adiunkt na uniwersytecie warszawskim . .

To reportaż z przeszłości i zarazem swoisty zapis rodzinnej pamięci. Przedstawiła niewygodne fakty, ale również nieznane informacje dotyczące pisarza. Ale ta książka Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów Pobierz to nie tylko wspomnienia. Ja jestem zachwycona, idelana ksiażka na wieczór. Ludwika włodek odtwarza przedwojenne losy rodziny na ukrainie, powraca do historii rodzinnych prababci anny z lilpopów, portretuje grono mieszkańców stawiska z czasów wojny i ich słynnych gości a w końcu opowiada o losach rodziny za prl-u. Czytała ich nieopublikowane listy, wspomnienia i pamiętniki.. „pra” to rasowy reportaż.

Ale czy na pewno wiemy o iwaszkiewiczu wszystko?książka pra. Zostawił po sobie liczne wspomnienia, listy i przede wszystkim dzienniki. Odbyła liczne podróże do miejsc związanych z iwaszkiewiczami, rozmawiała z osobami z bliższej i dalszej rodziny. Powstała w ten sposób przejmująca opowieść, miejscami tragiczna, miejscami zabawna, pełna anegdot nieznanych dotąd nawet najwnikliwszym badaczom twórczości iwaszkiewicza.

Dziennik
Stanisław August
Ja, Ibra
Genialni. Lwowska szkoła matematyczna
W cieniu. 12 rozmów z Marcinem Wojciechowskim
Masa o porachunkach polskiej mafii
Seks na wysokich obcasach
Zbrodnie z namiętności
Chiny, Stany Zjednoczone i świat według Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa
Życie seksualne lemingów
Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy
Geniusz